Cornhole na Slovensku začína rásť. Neustále sa pridávajú noví hráči. Nedávno vznikli nové kluby v Bratislave a v Michalovciach. Slovenská Asociácia Cornhole sa to rozhodla osláviť prvým celoslovenským turnajom, ktorého sa mohol zúčastniť ktokoľvek. Ako to celé prebiehalo a kto sú víťazi? Všetko podstatné sa dozviete v tomto blogovom článku.

Telocvičňa ZŠ v Domaniži

Vzhľadom k tomu, že hlavnou základňou cornhole na Slovensku je stále Považská Bystrica, turnaj sme sa rozhodli odohrať v priestoroch telocvične ZŠ v Domaniži.

Veľká vďaka obci Domaniža za poskytnutie týchto skvelých priestorov. Taktiež ďakujeme členom klubu Cornhole PB za pomoc pri príprave turnaja.

Úvodný SWAP turnaj

Dvere telocvične sme otvorili o ôsmej ráno. Vzhľadom na skorú hodinu sme na úvod očakávali skromnú účasť. Prví hráči (z Bratislavy) nás však prekvapili už 5 minút po otvorení telocvične.

Do úvodného turnaja, ktorý sa začal tesne po 9:00 sa nakoniec registrovalo 44 hráčov. SWAP je turnaj, ktorý je skvelý na zoznámenie sa s hrou, s ostatnými hráčmi, ale taktiež na získanie skúseností s rôznymi štýlmi hry. Hrá sa v dvojiciach, partnera a taktiež súperov do každého zápasu náhodne vyžrebuje počítač.

Takýmto spôsobom sme odohrali 4 kolá v rámci základnej skupiny. Hráči boli zoradení vo výsledkovej tabuľke na základe počtu výhier a získaného skóre. Poradie v tejto tabuľke rozhodlo o pároch, ktoré nastúpili do vyraďovacej fázy turnaja. 

Víťazmi turnaja sa stali Peter Socha s Vanesou Mejsnarovou.

Na druhom mieste skončili Vlado Šamaj a Mišo Haladej.

Celý priebeh turnaja, výsledky jednotlivých zápasov aj „pavúka“ vyraďovacej časti si môžete pozrieť po kliknutí na tento link

Finalisti Cornhole SWAP turnaja SAC Slovak Open 2023

Turnaj žiakov

Finále cornhole turnaja žiakov na SAC Slovak Open 2023

Turnaj žiakov bol otvorený pre deti a mládež vo veku 7-14 rokov. Aby boli sily vyrovnané, každá veková kategória mala na zemi označenú vlastnú vzdialenosť, z ktorej vrecká odhadzovali. 

Do turnaja sa zaregistrovalo 17 žiakov. Odohrali sme 3 kolá v základnej časti a následne boli hráči na základe svojich výkonov zaradení do „pavúka“.

Do finále sa prebojovali Bruno Barbosa a Jakub Vaňous. Z prvého miesta sa nakoniec radoval Bruno Barbosa.

Celý priebeh turnaja, výsledky jednotlivých zápasov aj „pavúka“ vyraďovacej časti si môžete pozrieť po kliknutí na tento link

Tombola

Vďaka sponzorom sa nám do tomboly podarilo zaradiť naozaj zaujímavé a hodnotné ceny. Žrebovanie prebehlo po skončení žiackeho turnaja. Potešili sme 12 šťastných výhercov, ktorí si odniesli ceny ako napr. profesionálne corhole vrecká, poukaz na požičanie cornhole výbavy na víkend, alebo rekreačnú sadu cornhole dosiek.

Tombola na cornhole turnaji SAC Slovak Open 2023

Turnaj začiatočníkov

Finále cornhole turnaja začiatočníkov SAC Slovak Open

Do turnaja sa zaregistrovalo 26 hráčov. Základná skupina pozostávala z 3 zápasov. Prvý zápas je vyžrebovaný náhodne, v ďalších kolách však systém priradí každému hráčovi porovnateľného súpera (víťazi hrajú s víťazmi a porazení s porazenými). Bez prehry sa základnými kolami podarilo prejsť štyrom hráčom (Tomáš Sklenár, Roman Janek, Roman Sapák a Dominik Baroš).

V semifinále sa proti sebe postavili Dominik Baroš a Tomáš Sklenár. Zápas dopadol jednoznačne pre Dominika, ktorý zvíťazil 22:2. Priebeh druhého semifinále bol oveľa napínavejší. Vanesa Mejsnarová zvíťazila nad Romanom Janekom 26:19.

Víťaznú trofej nad hlavu zdvihol Dominik Baroš, ktorému sa vo finále podarilo zdolať Vanesu Mejsnarovú 21:10.

Celý priebeh turnaja, výsledky jednotlivých zápasov aj „pavúka“ vyraďovacej časti si môžete pozrieť po kliknutí na tento link

Majstrovstvá Slovenska

Okolo 19:00 sme spustili hlavný event dňa, v ktorom sa hralo o titul majstra Slovenska. Príležitosť zapojiť sa a zmerať svoje sily s najlepšími hráčmi na Slovensku mal ktokoľvek z účastníkov. Do turnaja sa registrovalo 28 hráčov.

Odohrali sme 4 zápasy v základnej skupine. Suverénne a bez prehry nimi prekráčali Oldo Vaňous a Miloš Sapák.

Vo vyraďovacej časti sa do semifinále podarilo prebojovať Oldovi Vaňousovi, ktorý v napínavom zápase zdolal Zdenku Špakovú 22:18. Druhé semifinále sa hralo v zložení Peter Socha vs. Anton Martaus. Peter nakoniec zvíťazil pomerom 21:12.

Finálový zápas prišiel na rad okolo 23:00. Majstrom Slovenska sa stal Oldo Vaňous, ktorý na 2 víťazné zápasy zdolal Petra Sochu (21:2, 21:16).

Celý priebeh turnaja, výsledky jednotlivých zápasov aj „pavúka“ vyraďovacej časti si môžete pozrieť po kliknutí na tento link
Finále cornhole Majstrovstiev Slovenska SAC Slovak Open

Takto vyzeral náš turnaj v číslach

Cornhole turnaj SAC Slovak Open 2023

3 organizátori

4 turnaje

10 odovzdaných trofejí

12 tombolových cien

15 hodín hry

19 sponzorov, ktorí turnaj podporili

19 cornhole kurtov

66 hráčov

258 zápasov

7993 bodov

Ďakujeme za podporu

Turnaj by nemohol vzniknúť bez štedrej podpory našich sponzorov. Pomohli nám nielen finančne, ale taktiež materiálne – nákupom herných dosiek, poskytnutím nápojov alebo jedla do bufetu, alebo vo forme cien do tomboly. Ďakujeme veľmi pekne. Bez vás by to rozhodne nešlo.

Sponzori cornhole turnaja SAC Slovak Open 2023

ACL Slovakia Open - Apríl 2024

Organizácia majstrovstiev Slovenska bola pre nás veľmi cennou skúsenosťou, ktorá nás posmelila zorganizovať turnaj aj na medzinárodnej úrovni. Zároveň sme sa utvrdili, že telocvičňa ZŠ Domaniža spĺňa všetky potreby a očakávania na takýto turnaj. Dajte si do kalendára termín 12. – 14. apríla 2024, kedy budeme v Domaniži organizovať medzinárodný turnaj ACL Slovakia Open. Všetko potrebné o tomto turnaji sa včas dozviete na našom webe a sociálnych sieťach. A nezabudnite, že každý môže hrať a každý môže vyhrať.