Najčastejšie otázky

Vaše najčastejšie otázky o Cornhole

Cornhole je jednuduchá hra, vhodná na záhradu, ale aj do telocvične. Cieľom hry je hodiť vrecko naplnené kukuricou tak, aby prešlo dierou v doske. Pre viac informácií pozri sem.

Zjednodušené pravidlá by sa dali zhrnúť nasledovne:

  • Hráči sa dohdonú z akej vzdialenosti budú hádzať (oficiálne 8,23 m). Dohodnú sa, kto bude začínať.
  • V každom kole obaja hráči odhádžu postupne 4 vrecká. Po každom hode vreckom sa hráči striedajú.
  • Body sa spočítajú až po odhodení všetkých 8 vreciek, teda po odohraní jedného kola.
  • Hráči si spočítajú body za kolo takto:

3 body za vrecko, ktoré spadlo do diery v doske
1 bod za vrecko, ktoré zostalo na doske
0 bodov za vrecko, ktorý leží na zemi (nespadol do otvoru a ani nezostal na doske)

  • Za dané kolo si pripočíta body len ten hráč, ktorý kolo vyhral.
  • Získa toľko bodov, koľko je rozdiel bodov medzi hráčmi v danom kole. (Napr. prvý hráč hodil celkom za 6 bodov a druhý hráč 3 body: Preto prvý hráč získa 6-3=3 body.
  • Hra končí v kole, v ktorom niektorý hráč získa celkom aspoň 21 bodov.

 

Pre detailnejšie pravidlá pozri sem.

Oficiálna vzdialenosť dosiek od seba je 8,23 m (pre juniorov a seniorov je to 6,4 m). Pokiaľ s hrou len začínate, nastavte si vzdialenosť tak, aby ste si hru užili. Ak hráte indoor, počítajte s výškou stropu minimálne 3,65 m.  

Oficiálny rozmer hracích dosiek je 120×60 cm. Pre rekreačné účely sa však používajú aj dosky 90×60 cm (ľahšie sa zmestia do auta).

Veľmi! Profesionálne dosky sú až 8 krát lakované. Rekreačné dosky bývajú lakované 3 až 5 krát. Niektorí hráči si na dosky chcú vytvoriť vlastný dizajn, preto bežne kúpite dosky aj bez povrchovej úpravy (pred hraním je nutné povrch nalakovať, alebo prelepiť vinylovou nálepkou). 

Vrecká sú typicky plnené plastovým granulátom. Váha jedného vrecka je v rozmedzí 440 g až 460 g. Vrecko je štvorcového tvaru, kde dĺžka strany je 15 cm. Hrúbka vrecka by mala byť okolo 3 cm.

Všetko zaujímavé čo sa deje v Cornhole komunite najdeš na našom facebooku.

Príď na niektorú akciu, na ktorej Cornhole predvádzame. O všetkých akciách, kde si môžeš vyskúšať hádzať vrecká, sa dozvieš v sekcii Novinky, alebo na našom faceboku.

Ďalšou možnosťou je hru si požičať. Spolupracujeme s internetovým obchodom “Hoď to“, ktorý ti dosky aj vrecká vie zapožičať. Viac informácií sa dozvieš tu.

Nové Cornhole kluby stále vznikajú. Možno nevieme o všetkých ale tie, o ktorých vieme, môžeš nájsť tu.

Členstvo v klube si každý klub riadi sám. Skontaktuj sa preto priamo s klubom v tvojom okolí. Zoznam klubov nájdeš tu.

Nie len. Hráčska základňa v hre Cornhole sa stále len buduje, preto takmer všetky turnaje sú otvorené aj pre neregistrovaných hráčov. Do turnajov sa môžeš prihlásiť aj keď si Cornhole pred tým nikdy nehral.

Spolupracujeme s internetovým obchodom Hoď to, kde môžeš nakúpiť všetko čo k hre potrebuješ. Pokiaľ sa preukážeš členstvom v niektorom Cornhole klube, tak máš v eShope 10% zľavu. 

Cornhole je ideálna zábava na záhradu, do parku, na festival, športovú či firemnú párty, ale rovnako dobre sa dá hrať aj v telocvični alebo miestnosti, ktorá je dostatočne veľká. Ak chceš hrať podľa oficiálnych pravidiel, tak počítaj aspoň s 11 m x 3 m plochou a výškou stropu aspoň 3,65m.