Telerano - Maskerňa

Všetko sa to odohralo pomerne rýchlo. Ako väčšina, aj my sme si užívali jarné prázdninové dni na chate v horách. Snehu moc nebolo, tak sme si krátili čas pri spoločenských hrách. Z pokojnej chvíle s deťmi nás vytrhlo zvonenie telefónu: „Haló, tu je produkčná z Telerána… Áno, už tento utorok… Prídete?“. O prezentáciu cornhole v Teleráne sme sa už dlhší čas usilovali, preto sme našu účasť radi potvrdili. Z chaty sme síce mali obmedzený prístup k videám a fotkám, ktoré v štúdiu potrebovali na prípravu, no nakoniec sme všetko zvládli.

V pondelok večer nastavíme budíky na štvrtú hodinu a už sa tešíme na ranný výlet do Markízy. Po ceste v aute premýšľame, čo by sme chceli, aby vo vysielaní zaznelo. Prichádzame asi pol hodinu pred naším vstupon. Vysielanie Telerána je už v plnom prúde. Sme svedkami toho, ako je všetko dobre zorganizované. Atmosféra v Teleráne je priateľská a všetci nás srdečne vítajú. Aj keď sme sa pôvodne domnievali, že budeme prezentovať hru cornhole v štúdiu, ukazuje sa, že tam nie je dostatok miesta. S produkciou sa dohovárame kde cornhole dosky rozložíme. Voľba padla na trávniček pri jazierku pred budovou televízie.

Prichádza reklamná pauza vo vysielaní. Zo štúdia vykukne usmiaty produkčný so slovami: “Chalani, po pauze bude váš vstup”. Prichádzajú moderátori Matúš Krnčok a Lucia Hlaváčová. “Ahoj, ja som Matúš”, “ahoj, ja som Lucia, môžeme si tykať”. Obaja moderátori idú s nami von k prichystaným cornhole doskám. Pár zvedavých otázok o hre a Matúš už berie do rúk vrecká: “toto si chcem vyskúšať, čo mám robiť?”. V rýchlosti mu povieme pravidlá. Matúšov prvý hod… a hneď diera. Úsmevy, radosť, pochvaly. Atmosféra je príjemná. Lucia medzi rečou zahlási: “18 sekúnd do vysielania”. Pár posledných slov a ideme “live”.

Zatiaľ, čo sa Matúš a Lucia rozprávajú s Oldom, ja s Vladom robím kulisu a hádžeme vrecká. Kamery a zima robia svoje. Vrecká nám do dier príliš nepádajú. Oldo je pred kamerou ako doma. Žiadne zaváhanie. Počas asi 10-minútového vstupu si Matúš zahrá so mnou jedno kolo. Matúš je talent a hra mu ide. Náš dojem je, že obom moderátorom sa hra páči. Lucia položí poslednú otázku a počas Oldovej odpovede odchádza do štúdia pripraviť sa na nasledujúceho hosťa. Mikrofón plynule preberá Matúš. Ešte jedna otázka a… uff, máme to za sebou. Usmievame sa na seba, máme zo živého vstupu dobrý pocit. Takmer okamžite nám všetkým drnčia telefóny a každý, kto nás videl, nám volá a píše, že to bolo super. My zatiaľ nevieme, pretože prestrihy a samotný vstup vo vysielaní sme ešte nevideli. Po zhliadnutí finálneho videa zisťujeme, ako super sú zladené prestrihy s témami otázok. Celému tímu sa podarilo verne vystihnúť pozitívnu atmosféru z hry. Musíme pochváliť Markízu za profesionalitu, ktorú bolo vidieť počas celej doby, čo sme v Teleráne boli.

Telerano - Cornhole

Sme veľmi vďační za túto príležitosť a tešíme sa na ďalšie cornhole dobrodružstvá!

 

Vďaka všetkým, ktorí nám držali palce a podporovali nás, veríme, že sme vás nesklamali. Veď posúďte sami:

Každý môže hrať, každý môže vyhrať.

Miloš zo Slovenskej Asociácie Cornhole